Kulturalny Skejt 2010 - Na Trakach HistoriiJazda na deskorolce i cała deskorolkowa kultura, która rozwija się w Krakowie od ponad 20 lat, na stałe wrosła w pejzaż miasta, ubarwiając go oraz nadając nowe znaczenia przestrzeni miejskiej. Bycie deskorolkowcem z Grodu Kraka zobowiązuje do znajomości historii miasta oraz rozumienia otaczającej nas rzeczywistości.

W tym roku Stowarzyszenie Cool Team wraz z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa przygotowało niezwykły skejtowo - kulturalny cykl pt. KULTURALNY SKEJT 2010 - NA TRAKACH HISTORII. 21 czerwca, 31 lipca oraz 5 września w Krakowie będziemy mogli pojeździć w miejscach dotąd niedostępnych dla deskorolkarzy. Tymi miejscówkami będą zabytki, muzea i galerie Krakowa, które idealnie wpisują się w charakter skejta - podróżnika.


Jednym z głównych problemów środowiska skateboardowego jest akceptacja jazdy na deskorolce przez społeczeństwo. Od nas samych zależy jak jesteśmy postrzegani Takie wydarzenia mają ogromny wpływ na polepszenie naszego wizerunku. Dzięki organizowanym w latach ubiegłych imprezom z okazji Dnia Deskorolki oraz budowie Forum Skate Pool ludzie wiedzą już, że nie jesteśmy garstką małolatów, tylko sporą i nietuzinkową grupą społeczną, którą łączy wspólna pasja: deskorolka. Dlatego tak ważne jest to by podczas całego cyklu zachowywać się po prostu kulturalnie.

Uważamy, że pokazanie prawdziwego oblicza skateboardingu w połączeniu z zaangażowaniem w kulturę, historię i obyczaje jest kluczem do zwiększenia świadomości i akceptacji społecznej środowiska deskorolkowców w Krakowie i nie tylko. W przyszłości taka postawa z pewnością będzie miała wpływ na poprawę warunków do jazdy na deskorolce, budowę spotów, organizację imprez oraz mamy ogromną nadzieję, że także przyczyni się do powstania profesjonalnego, krytego skateparku w Krakowie.

Do zobaczenia 21 czerwca!

Plan akcji KULTURALNY SKEJT NA TRAKCH HISTORII 2010:

21 czerwca 2010 – Dzień Deskorolki. Start: 16:30 pod sklepem Cool Sport na ul. Loretańskiej 8. Przejazd przez Rynek Główny do skate shopu Underground i finał na Murach Obronnych na ul. Pijarskiej.

31 lipca 2010 – Fabryka Schindlera

5 września 2010 – Barbakan

Warunki udziału w akcji:

- odebranie Karnetu w sklepach Cool Sport

- zdobycie pieczątki, która uprawnia do wejścia za free do oddziałów Muzeum Historycznego Krakowa, lista miejsc na stronie www.mhk.pl/oddziały

info: www.skateboard.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz