FUTURE SHORTS ONE - monthly global event


Pozostając w temacie Skateistanu, jeśli macie okazję być w Krakowie 31 marca, to koniecznie zajrzyjcie do Kina Pod Baranami gdzie tego dnia o godz 19 odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych, między innymi film Orlanda Von Einsiedel'a 'SKATEISTAN - TO LIVE AND SKATE KABUL'* oraz 'PLANK'** (reż. Billy Pols, Holandia 2010).
Więcej informacji o evencie tu: FUTURE SHORTS ONE MARZEC_1

*Dokumentalny film „To live and Skate in Kabul” (reż. Orlando Von Einsiedel) zdobył dwie nagrody na L.A. Skate Film Festival w kategorii „Najlepszy dokument” oraz „Najlepsze zdjęcia”.
Film powstał w styczniu 2009 roku. Przedstawiono w nim przemyślenia i doświadczenia dwojga młodych, afgańskich deskorolkowców. Murza i Fazila byli związani ze Skateistanem jeszcze przed wybudowaniem skateparku/szkoły pod koniec 2009 roku. Jako pierwsi zaczęli jeździć w fontannie Mekroyan – pustym bowlu z czasów Związku Radzieckiego. Von Einsidel podążał za nimi ulicami Kabulu nagrywając jak jeżdżą w zrujnowanym pałacu Darul Aman, i bawią się deskami z innymi dzieciakami w pustym rosyjskim basenie na wzgórzu Bibi Maru (który nigdy nie został wypełniony wodą, a za czasów rządów Talibów odbywały się tam egzekucje). Obecnie Murza i Fazila są instruktorami skateboardingu w skateparku wybudowanym przez Skateistan.


**Dokument o młodym utalentowanym deskorolkarzu marokańskiego pochodzenia, który stara się połączyć swoją pasję z oczekiwaniami rodziny.

1 komentarz: