ARTICLE || Real Skate Woman: Leticia BufoniUroda czy talent? Co zaprowadziło Leticię Bufoni na szczyty kariery?Leticia Bufoni (Photo: Luiza Fields)
   Dotychczas ludzie deskorolki toczyli spór jaka powinna być "prawdziwa skater'ka". Nadeszła era Letici Bufoni.

Leticia Bufoni (22 l.) pochodzi z Sao Paulo w Brazylii, a obecnie mieszka w słonecznej Kalifornii. Trzykrotnie zdobyła złoto na XGames, ma też mnóstwo innych sukcesów w zawodach, między innymi zwycięstwo w pierwszym zorganizowanym dla kobiet Street League.
Oprócz tego jest ambasadorką największej marki na świecie-Nike Skateboarding. Ma swój program na Canal OFF pt. "Leticia Let's Go" i życie, o którym wielu z nas może tylko pomarzyć.

The Body Issue 2015//espn/bodyissue
Jednak nie wszyscy zgadzają się z jej popularnością w środowisku skate.
Pierwszym powodem do poruszenia skejtów była sesja "rozbierana" dla magazynu Body Issue. Koncepcja tej sesji polegała na ukazaniu ciała sportowca w "akcji". Kiedy uprawiamy sport mięśnie intensywnie pracują i nadają charakterystyczne dla danego sportu kształty naszemu ciału. Taki właśnie obraz chciano nam przedstawić. Niestety w wersji Letici koncept ten nie wyszedł autorom tak jak przy innych atletach, którzy wzięli udział w sesji. Jak mówiła sama Leticia w wywiadzie dla magazynu the Rolling Stones, ciężko było przedstawić skateboarding nago, ale bez odkrywania zbyt dużo. Wnet narodziły się pytania po co Bufoni to zrobiła a teoriom spiskowym, że dzięki urodzie zdobyła popularność nie było dość.


Bufoni ciężko pracowała nad swoim partem dla the Berrics, stratowała w kolejnych zawodach :Far'n'High, XGames, Street League udowadniając wszystkim, że jest nie do pokonania w kategorii kobiecego Street Skateboardingu. Dzięki jej wysiłkowi (i wysiłkowi jej menadżerów) w głowie skateboardera narodziła się nowa wizja kobiety skate'a. Nastąpił jakiś przełom w kobiecej deskorolce.

Na pytanie co jest ważniejsze w skate biznesie jeśli chodzi o kobiety, tak naprawdę trzeba odpowiedzieć sobie samemu.
Natomiast dla współczesnej skater'ki i mam nadzieję skater'a Leticia Bufoni jest ikoną, sportowcem i idolką godną do naśladowania.


Fot.: Luiza Fields // Leticia Bufoni
  Ostatnio powstała kolejna sesja zdjęciowa z udziałem Letici Bufoni. Okiem Luizy Fields zobaczyliśmy, że oprócz talentu do skakania wielkich gapów i kręcenia 36 Flipów, Leticia jest także urodziwą kobietą i ... ma większe cycki! Tak, ta ostatnia kwestia nie budzi wątpliwości wśród fanów skejterki. I nie jest tajemnicą, że to dzięki wygranej w Street League Leticia Bufoni mogła pozwolić sobie na taki wydatek. Jedni są za, inni przeciw, ale tak szczerze dopóki laska ma zajawę i jeździ lepiej niż Ty, złego słowa na Bufoni nie możesz powiedzieć.


           

1 komentarz:

  1. jeździ, cieszy się życiem, zarabia dobry hajs. tak naprawdę ludzie się jej czepiają bo jej zazdroszczą. nie każda skate girl jest chciana na tak wielu płaszczyznach jak sesje zdjeciowe nie koniecznie w ubraniach, czy treningi dla Nike. za duzo zawiści widze w ludziach, którzy ją oceniają. zamiast cieszyć się, że Bóg dał nam na swiecie tak piękną i utalentowaną kobietę. :)

    OdpowiedzUsuń