JAK ZOSTAĆ SKEJTERKĄ?


... czyli rady dla początkujących skejt pań  -.---.-

W dzisiejszych czasach deskorolka jest popularna i każdy chce być skejtem lub chociaż wyglądać jak skejt. Coraz częściej dotyczy to rownież dziewczyn. Wiele łapie zajawkę podążając za modą lub chcąc poderwać wymarzonego skejtchłopca. Ale co trzeba zrobic żeby stać się prawdziwą skejterką? Tą naprawdę jeżdżącą na deskorolce i robiącą tricki super skejt laską?
Oto kilka porad na początek:


DESKOROLKA

Kup porządną deskorolkę. I to nie w dziale sport Tesco, tylko w lokalnym skateshopie (jeśli nie ma go w mieście, no to klik do internetowego skateshopu). Nie bój się zapytać o pomoc w wyborze deski, jesteś nowa w temacie i jako dziewczyna na pewno zostaniesz dobrze obsłużona ;). Nie kieruj się kolorem i grafiką blatu! Najważniejszy jest rozmiar i profil. Do deski potrzebujesz jeszcze traków, kółek, łożysk i oczywiście papieru. Jak już wszystko wybierzesz poproś o złożenie deskorolki lub chociaż wytłumaczenie jak się to robi.OCHRANIACZE

Dobra, wiadomo, że możesz w nich śmiesznie wyglądać. Ale zaufaj mi, na początku musisz liczyć się z częstymi upadkami (jak nie upadniesz to się nie nauczysz) więc kask, ochraniacze na kolana i łokcie mogą zaoszczędzić Ci wiele bólu.


BUTY

Dobre buty przeznaczone do jazdy na desce to podstawa. Wiadomo we wszystkich da się jeździć, ale jeśli chcesz robic triki (a chcesz!) jak ollie, kickflip i inne, to musisz zainwestować w skate buciki, które nie zetrą się po 30 minutach. Wiele firm produkuje buty dla dziewczyn, ale uważaj, nie wszystkie są dobre na deske (taka moda). Staraj się wybierać buty dla chłopaków, na pewno będą mocniejsze.


GOOFY CZY REGULAR?

Te dwa słowa wyżej oznaczają to jak będziesz odpychać się na desce. REGULAR znaczy, że lewą nogę masz z przodu deski a prawą się odpychasz. GOOFY to prawa noga z przodu, lewą się odpychasz. To już zależy od Ciebie, jak lepiej się czujesz na desce.


JAZDA

Zanim zaczniesz robić zwariowane sztuczki, musisz dobrze opanować jazdę na desce, skręcanie i hamowanie. To nic trudnego, a wręcz czysta przyjemność! Poświęć na to tyle czasu, aż będziesz pewnie czuła się na desce (wtedy możesz jeździć na desce do szkoły, pracy, gdziekolwiek)
OLLIE

Sarah Meurle, Ollie
Ollie to podstawowy trik, który musisz opanować. Poproś kogoś o wytłumaczenie i pokazanie jak się go robi. Na pewno uzyszkasz pomoc i uwierz mi, nie raz Ty w przyszłości będziesz komuś w tym pomagać. Tak to działa w deskorolce. Skate family :)
TRIKI

Jak już Twoja olka (ollie) jest opanowana możesz zacząć uczyć się innych trików, jak np. kickflip, shove it. Oczywiście pytaj skejtów o porady lub też oglądaj filmiki instruktażowe, których jest pełno na youtube. I jak to mówi Tony Hawk: 'ćwicz, ćwicz, ćwicz.' Dobrze opanowane podstawy ułatwią Ci naukę nowych rzeczy w przyszłości. Nie spiesz się aby umieć jak najwięcej trików bylejak, lepiej umieć kilka ale bardzo dobrze. Odwaga + umiejętności = sukces.


STRACH

Strach przed upadkiem to Twój największy wróg i nie dawaj się mu!
Jeżdżąc na deskorolce musisz przyzwyczaić się do upadków, kontuzji (oby nie!), siniaków czy zdartej skóry z łokcia. Ale zapewniam, że uczucie kiedy zlądujesz trik, który katowałaś tak ciężko jest bezcenne i wynagrodzi wszelkie męki :)STREET CZY VERT?

Allysha Bergado
To już zależy od Ciebie i z pewnością z czasem zorientujesz się co Ci lepiej wychodzi i co lubisz bardziej. Grindowanie po murkach, slideowanie po rurkach i skakanie ze schodów czy jazda na rampie? A może szybki cruising po mieście? Możesz też robić to wszystko naraz :)

CIUCHY

Skatepark to nie dyskoteka i nie ma co się stroić. Ważne, żeby było wygodnie, raczej luźno i żebyś czuła się komfortowo. Makijaż też polecam naturalny, bo mocny szybko spłynie z potem i będzie kiepsko :/ Pamiętaj na skateparku czy miejscówce lansować możesz się jednym .. swoimi super trikami i prawdziwą zajawką! Jeśli będziesz prawdziwa w tym co robisz, zyskasz wielu nowych skejt znajomych, z którymi jazda na desce będzie najlepiej spędzonym czasem w Twoim życiu!

ROGUE Skateboards (UK)


GO GIRLS!


Jeśli masz jakieś pytania ekipa SHAKE YOUR BOARD jest do Twoich usług!