SHAKE TOP 5


  Pięć wartych do obejrzenia skate partów od dziewczyn z całego świata.
W tym poście Skirtboarderki robią bunt na pokładzie świata deskorolki przeciwko stereotypom, Lacey Baker kolejny raz nie zawodzi i daje zastrzyk zajawki, Jessica Florencio coś w końcu wygrywa (:D), a skejterka o trudnym nazwisku wypuszcza w obieg mega dobry part.
Check this out!

   1. Jessica Florencio i jej nowy part deskorolkowy  z 2013 i 2014 roku. Mimo, że Jessica nie zawsze wygrywa zawody to muszę przyznać,że tym video wygrała pierwsze miejsce w "Shake Topie".  Wszem i wobec wiadomo, że Florencio radzi sobie świetnie na luźnych nagrywkach, gdzieś na streecie,albo parku, a za bardzo się denerwuje na zawodach (co można zaobserwować na X-Games) i wcale jej się nie dziwię. A na potwierdzenie tego, że Jessica jest lepsza podczas luźnych wypadów na deskę i na nagrywkach, widać szczególnie po tym parcie. Najbardziej podobały mi się triki zrobione na Stalinie w Czeskiej Pradze.   2. Numer dwa zwyciężczyni ostatnich X-Games, Lacey Baker ze swoim partem ze skate parku Soma. Można o niej gadać, że wygląda nie tak, że ma takie a nie inne poglądy, ale to nadal laska z niesamowitymi umiejętnościami deskorolkowymi. Co tu dużo gadać, wystarczy obejrzeć i tryb zajawy sam się przełącza z "off" na "on"   3. ŚWIEŻYNKA | Zapamiętajcie to trudne do wypowiedzenia imię i nazwisko bo laska ma talent! Part Heloise Wathelet to kawał dobrego streetu (damskiego, ale nadal dobrego). Kamerzysta/montażysta spisał się także na medal. Wszystko jest sklecone na tip top. Ogląda się z przyjemnością, a to jest równie ważne w robieniu sobie zajawy jak sama jazda.  Pure skateboarding w "dziołchowym" wydaniu. Aż rodzi się chęć złapnia za deskę, włożenia skateshoesów i wręcz wybiegnięcia na jakiś porządny skateboarding po spotach!


   4. The Devil's Toy- "dedicated to all victims of intolerance"- W tym filmiku nie zobaczycie samej jazdy a pewien koncept, który daje do myślenia. Zadedykowany "ofiarom nietolerancji"- w rolach głównych laski z francuskiego Skirtboarders. Zdecydowanie trafia do widza (do mnie trafił) Momentami widoczna jest komiczna wizja skejterki, ale także skejtera. Ogółem zamysłem filmu było pokazanie, że stereotypizacja i nietolerancja czegoś "nowego" jest totalną pomyłką i trzeba mieć "wy*ebane a będzie nam dane". Ciekawie zrobiony, ciekawie nagrany, humorystyzcny i ten lektor... :D Sami sprawdźcie.


   5. Na dokładkę mały miszmasz. Trochę bowlów, trochę parkowych przeszkód i pozostając w temacie francuskiej deskorolki-francuskie reprezentatnki w roli głównej :)
.